M I G A W K I

 • SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  W piątek 09 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich gości, uczniów i grono pedagogiczne powitał dyrektor szkoły Karol Łebkowski. Następnie głos zabrała Sekretarz Gminy Łomża Pani Dorota Pazik, która w swoim wystąpieniu przypomniała genezę Narodowego Święta Niepodległości oraz podzieliła się refleksjami nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu.

        

  W dalszej części uczniowie naszej szkoły zaprezentowali występ słowno-muzyczny. Na początku chór pięknie wykonał pieśń pt. Wojenko, wojenko. Później zabrzmiały recytacje wierszy traktujących o heroicznej walce Polaków z zaborcami. Następnie zaprezentowano Animowaną historię Polski, która była hitem polskiej wystawy w Szanghaju. Występ zakończył się odśpiewaniem przez chór utworu: Żeby Polska była Polską.

    

  W kolejnym punkcie przedstawiciel samorządu uczniowskiego Maciej Bączek zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Historię każdego utworu przed wykonaniem przedstawiła uczennica klasy czwartej Zuzia Jakubiak.           O godzinie 11:11 wszyscy zebrani zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

      

  Symbolem wyjątkowości tego święta były przypięte do galowych strojów uczniów biało-czerwone kotyliony. W przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości szkolne uroczystości miały na celu uświadomić uczniom, jak ważna jest Ojczyzna i co w dzisiejszych czasach oznaczają słowa patriotyzm i wolność.

   
 • Święto Szkoły 2018

  16 października 2018r. społeczność szkolna obchodziła niezwykłą uroczystość - ślubowanie uczniów klasy pierwszej i Dzień Nauczyciela. Po raz dwunasty upamiętniono też sylwetkę patrona szkoły, Karola Wojtyły, wielkiego Polaka, papieża, świętego Jana Pawła II.

             

  Wyjątkowy dzień rozpoczął się Mszą Świętą  w kościele parafialnym, a następnie zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele przeszli do szkoły na dalszą część uroczystości. Tu przybyłych: Pana  P. Kłysa - Wójta Gminy Łomża, Pana M. Kuzię – Przewodniczącego Rady Gminy Łomża,  Panią B. Jackowską – Radną Gminy Łomża, , Panią G. Lusa – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jarnutach, Panią W. Masłowską – Dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 9
  w Łomży, Panią B. Michalak – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Konarzycach i Pana
  Cz. Filipkowskiego przedstawiciela Towarzystwa Ubezpieczeniowego Uniqa  powitał Dyrektor Szkoły Pan Karol Łebkowski. Następnie przedstawiciele SU  zaprosili  na widowisko przygotowane przez Panie: H. Zawalich i  M. Nasiadko. Przed spektaklem głos zabrał Pan P. Kłys, który pogratulował społeczności wyboru  patrona i wyraził głębokie przekonanie, że nauka i troska o człowieka pozostaną w sercach wielu pokoleń.  Po wystąpieniu  gospodarza gminy bardzo liczna grupa młodych ludzi  wyszła na scenę, aby przypomnieć  pamięć Ojca Świętego. Młodzież tańcem pokazała, kim był Karol Wojtyła. Podkreślono wielkość i niezwykłość tego  wspaniałego człowieka, najlepszego nauczyciela i przyjaciela młodzieży. Niezwykła muzyka przeprowadziła zebranych przez życie papieża – Polaka. Przypomniano radosny moment wyboru na Piotrowy tron, nauczanie, pielgrzymowanie czy haniebny zamach. Zgromadzeni z zapartym tchem oglądali poszczególne sceny. Był to czas refleksji i wyciszenia, ale też optymizmu i humoru, bo takie było życie Jana Pawła II.

              Punktem kulminacyjnym dnia było uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Tę część uroczystości przygotowały maluchy pod czujnym okiem wychowawcy p. G. Sawickiej. Były wiesze i  piosenki, ale prawdziwą wisienką na torcie taniec ludowy - krakowiak. Nikt nie miał wątpliwości, że występ dzieci był piękny, że mogą złożyć uroczystą przysięgę i zasłużyły  na pasowanie. Pierwszaki w obecności zgromadzonych uroczyście ślubowały sumiennie wypełniać obowiązki, być chlubą dla rodziców i szkoły, a swoim zachowaniem sprawiać radość innym. Na pamiątkę otrzymały teczki z niespodzianką i pamiątkowe dyplomy.

              Następnie głos zabrała p. A. Karwowska, przewodnicząca RR. Przekazała ona najserdeczniejsze życzenia nauczycielom i wręczyła kwiaty w dowód uznania i wdzięczności. Na zakończenie wystąpił p. M. Kuzia, przewodniczący Rady Gminy, który również przyłączył się do ciepłych życzeń.

              Spotkanie zakończył p. dyr. K. Łebkowski. Nie krył radości z powodu pięknie celebrowanego święta. Podziękował nauczycielom za codzienną pracę, maluchom życzył, aby odnalazły się w szkolnej rzeczywistości, a wszystkim zgromadzonym, aby nauczanie Jana Pawła II, jego mądrość, odwaga i ogromna siła były pięknym drogowskazem na każdy dzień.

   

  Zapraszamy do naszej galerii

   

   

   

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Akceptuję użycie cookies na tej stronie.