M I G A W K I

 • Jasełka Bożonarodzeniowe 2018

    W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Zanim przenieśliśmy się do Betlejem, uczniowie zainscenizowali sytuację przedświąteczną, czyli zakupy, pośpiech, zaabsorbowanie codziennymi sprawami. Przechodnie na ulicy dzielili się swoimi refleksami na temat świąt. Odpowiadali, że jest to wolny czas, niektórzy byli tak pochłonięci pracą, że nie mieli chwili na podjęcie tematu, inni zwrócili uwagę na wyjątkowy nastrój, prezenty, na czas przebaczania. Do rozmowy włączyło się dziecko przypominając, że w tym dniu narodził się Jezus, który przychodzi do naszych serc i naszych domów. W wigilijny wieczór staropolskim zwyczajem kultywujemy dawne tradycje. Zaprezentowali je uczniowie w następnej  scenie.  W tym dniu  dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, przyjmujemy gości, a przede wszystkim przypominamy historię z betlejemskiej stajenki. Tematem kolejnej odsłony były wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy Pan Jezus narodził się w ubogiej stajence otoczony troską i miłością Maryi i Józefa. Radość z narodzin Jezusa podzielili aniołowie, pasterze i królowie, którzy składali dary i oddawali pokłon Panu. Scenom w stajence towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego z akompaniamentem muzycznym.

  W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy II oraz klas IV – VIII przygotowani przez p. B. Niebrzydowską, p. B. Gutowską i p. K. Lipskiego.

  Po występie uczniów został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa’’. Dyrektor szkoły zaprezentował osiągnięcia sportowe drużyny chłopców w unihokeju. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzenia złożyli Dyrektor szkoły- Pan Karol Łebkowski oraz Pan Jarosław Kruszewski – radny Gminy Łomża.

  Świątecznym akcentem, kończącym uroczystość, było wspólne odśpiewanie kolędy ,,Wśród nocnej ciszy’’.  

  Świat się toczy coraz prędzej,

  Tyle marzeń codziennie bezpowrotnie

  ginie gdzieś…

  Dzielmy się miłością, życie jest radością!

   

  Zapraszamy do naszej galerii

  Poniżej znajduje sie film z naszej uroczystości.

   

   

   
 • SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  W piątek 09 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich gości, uczniów i grono pedagogiczne powitał dyrektor szkoły Karol Łebkowski. Następnie głos zabrała Sekretarz Gminy Łomża Pani Dorota Pazik, która w swoim wystąpieniu przypomniała genezę Narodowego Święta Niepodległości oraz podzieliła się refleksjami nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu.

        

  W dalszej części uczniowie naszej szkoły zaprezentowali występ słowno-muzyczny. Na początku chór pięknie wykonał pieśń pt. Wojenko, wojenko. Później zabrzmiały recytacje wierszy traktujących o heroicznej walce Polaków z zaborcami. Następnie zaprezentowano Animowaną historię Polski, która była hitem polskiej wystawy w Szanghaju. Występ zakończył się odśpiewaniem przez chór utworu: Żeby Polska była Polską.

    

  W kolejnym punkcie przedstawiciel samorządu uczniowskiego Maciej Bączek zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Historię każdego utworu przed wykonaniem przedstawiła uczennica klasy czwartej Zuzia Jakubiak.           O godzinie 11:11 wszyscy zebrani zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

      

  Symbolem wyjątkowości tego święta były przypięte do galowych strojów uczniów biało-czerwone kotyliony. W przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości szkolne uroczystości miały na celu uświadomić uczniom, jak ważna jest Ojczyzna i co w dzisiejszych czasach oznaczają słowa patriotyzm i wolność.

   

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki. Akceptuję użycie cookies na tej stronie.