spacer.png, 0 kB
Start arrow Patron arrow Artykuły arrow Uzdrowienie spacer.png, 0 kB"WY JESTEŚCIE MOJĄ NADZIEJĄ"
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Uzdrowienie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
poniedziałek, 02 kwiecień 2007

"Uzdrowienie za wstawiennictwem Jana Pawła II"

PAP, PL / 2007-04-02
Image
Francuska zakonnica, siostra Marie-Simon- Pierre, której uzdrowienie z choroby Parkinsona jest rozpatrywane jako jeden z cudów Jana Pawła II, oświadczyła w poniedziałek: "Moje uzdrowienie jest dziełem Boga i nastąpiło za wstawiennictwem Jana Pawła II".
- Do Kościoła należy wypowiedzenie się w tej sprawie i uznanie tego za cud - dodała siostra Marie, która uczestniczyła w uroczystym zamknięciu pierwszej fazy procesu beatyfikacyjnego zmarłego papieża w bazylice Św. Jana na Lateranie, wraz z delegacją diecezji Aix-en-Provence w południowo-wschodniej Francji.

Pomyślne zakończenie procesu beatyfikacyjnego wymaga uznania jednego cudu; w tym przypadku chodzi o uzdrowienie, którego medycyna nie jest w stanie wytłumaczyć inaczej, niż jako wynik wstawiennictwa zmarłego papieża.

W grę wchodzi cud, który dokonał się już po śmierci Jana Pawła II. Tak właśnie było w przypadku siostry Marie, której uzdrowienie nastąpiło w dwa miesiące po śmierci papieża.

Do kanonizacji Jana Pawła II wymagane będzie uznanie jeszcze jednego cudu.

Domniemany cud uzdrowienia francuskiej zakonnicy został wybrany z dziesiątków rozważanych przypadków.

Jak wyjaśnił we wtorek prefekt watykańskiej kongregacji do spraw świętych, portugalski kardynał Jose Saraiva Martins, w celu zanalizowania cudu "wyłoniona zostanie komisja ekspertów, naukowców i wierzących oraz niewierzących lekarzy, którzy orzekną, czy mamy do czynienia z niewytłumaczalnym uzdrowieniem".
Zmieniony ( poniedziałek, 02 kwiecień 2007 )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Copyright © 2006 - Szkoła Podstawowa w Kupiskach - design by Zenon Krysiewicz spacer.png, 0 kB